Pozycjonowanie stron www. Optymalizacja UX i SEO.

Zapewniam:

  • kompleksowe zajęcie się przystosowaniem strony do pozycjonowania i osiągania wysokich pozycji
  • optymalizację strony www pod względem uzyskania jak najwyższych wyników w wyszukiwarce
  • pozycjonowanie stron www wykonanych przeze mnie
  • Chcesz być wysoko w wyszukiwarce? Samo pozycjonowanie to nie wszystko.
  • Potrzebna jest właściwa optymalizacja strony i jej przystosowanie "od kuchni" do osiągania wysokich wyników.

Search Engine Optimalization (SEO) Tworząc stronę internetowa warto pomyśleć zawczasu o jej optymalizacji dla wyszukiwarek, aby łatwiej można było w naszą stronę odnaleźć. Jak powinna być zoptymalizowana strona, aby mogła się lepiej pozycjonować w wyszukiwarce?

Na pewno trzeba zacząć od odpowiedniego jej "kodowania". Uzupełniamy tytuły poszczególnych stron, nagłówków artykułów pisanych czcionką H1, uzupełnienie metadanych i metakeywords - tytuł witryny, opisy stron, słowa kluczowych.

Umieszczenie w treści odpowiednich tekstów zawierających słowa kluczowe pod pozycjonowanie. Teksty powinny nieść ze sobą możliwie wartościową treść. Dodanie atrybutów alt i title do obrazków.

W następnych krokach można podjąć działania wpisywania naszej witryny do kolejnych katalogów witryn, niektóre z nich są płatne, niektóre darmowe. Katalogów jest bardzo wiele. Generalnie każde pojawienie się linku do naszej strony gdzieś indziej w sieci, sprawi że roboty, boty buszujące po sieci, odczytają adres danej strony i przyczynią się następnie do indeksacji jej w wyszukiwarkach. Różnica polega na tym jak wartościowe są to katalogi, do bardziej wartościowych można zaliczyć chociażby popularne bazy firm. Technicznym pod tym względem określeniem wartości strony jest jej page rank. Im wyższy tym lepiej.

Mapa strony - tworzymy plik "sitemap". W sieci znajduje się sporo darmowych programów do automatycznego utworzenia mapy strony. Następnie taki plik umieszczamy na serwerze w katalogu głównym.

Favicon (dodanie ikony strony) - specyficzna ikona/znacznik strony, który indywidualizuje witrynę.

Z pewnością łatwiej wypozycjonować domenę, która ma już trochę lat, trudniej, domeny nowo powstałe. Generalnie im starsza domena tym lepiej. Jeśli strona jest nowa warto zacząć od wpisania witryny do katalogu google, aby sama wyszukiwarka zaczęła indeksować w ogóle stronę.

Trzeba zadać sobie pytanie: na jakie hasła zapytania chcemy aby nasza witryna pokazywała się w wyszukiwarce. Jeśli hasło jest konkurencyjne, popularne, zadowalające efekty z pewnością nie pojawią się szybko, tu trzeba uzbroić się w cierpliwość. Hasła mniej konkurencyjne mają szansę szybciej wypozycjonować stronę na wysokie miejsca, po wpisaniu takiego hasła.

W witrynie włączamy Cache oraz kompresję stron Gzip, aby szybciej, nawet o 80% wczytywały się w przeglądarce.

Optymalizacja UX, czyli User Experience to z kolei wszelkie działania pod względem funkcjonalności i poruszania się przez Użytkownika na naszej stronie. Działania te skupiają się wokół takiej budowy strony, która umożliwi łatwość korzystania z witryny. Przejrzystość, klarowność, czytelność - to pożądane cechy witryny. Nasz User nie czuje się zagubiony, za to z łatwością dociera do niezbędnych informacji. Oczywiście w tym wszystkim ważna jest szata graficzna strony. Warto pod tym względem wpasować się, jak i wsłuchać w specyfikę danej branży.

wyślij mi zapytanie

Generator "sitemap": http://www.xml-sitemaps.com/

Sprawdzanie PageRank'u strony: http://pagerank.kz1.pl/

Katalogi stron:

Darmowykatalog stron

Darmowy Katalog Stron Katari.pl

Katalog z linkami bezpośrednimi

Usługi księgowe

Katalog stron - SitesBook - button

Opti Katalog

Bezpłatny katalog

Katalog 4find.eu

katalog stron

Darmowy katalog stron

Katalog Stron www

zwiększ oglądalność